Hayrettin Atmaca Yurdu

Hakkımızda

2012-2013 Öğretim yılında açılan yurdumuz Ağrı merkez Fırat mahallesi Atso binası mevkiinde bulunmaktadır. Ülkemizin çeşitli bölgelerinden gelen Üniversite öğrencilerine kaliteli hizmet vermenin yanı sıra sosyal, kültürel ve manevi gelişimlerine destek vermek amacı ile açılan yurdumuz; öğrencilerimize ‘’aile sıcaklığını aratmayacak’’ samimi, güvenilir ve rahat bir ortam sunmanın gayesi içerisinde olmuştur.

Yurdumuz dönem içerisinde Sosyal ve Kültürel etkinlik olarak; Şehir gezisi, kaplıca, futbol- playstation-masa tenisi- satranç turnuvaları, kayak, buz pateni, piknik, tanışma-kaynaşma geceleri, kitap okuma grupları, dergi yarışmaları, haftalık sohbet, seminerler vb. etkinlikler düzenlenmektedir.

5000 metre kare arsa üzerine inşa edilen Hayrettin Atmaca Yükseköğretim Erkek Öğrenci yurdumuz 1 idari kat 2 yatakhane katı 1 yemekhane, 1 mescit/kütüphane katı olmak üzere 5 katlıdır. Yatakhaneler 4 ve 3 kişilik baza sistemindedir. Etüt odalarında herkesin kendine ait çalışma masası bulunmaktadır. 24 saat sıcak su hizmeti verilmektedir. Wifi sistemi ile yurdun tamamında İnternet 100 mega bit hızındadır. Hafta içi 3 öğün hafta sonu 3 öğün yemek verilmektedir. Hayrettin Atmaca Yükseköğretim Erkek Öğrenci yurdumuz 24 saat kamera sistemi ile izlenerek güvende tutulmaktadır. Kütüphane, spor salonu gibi hizmetleri de bulunmaktadır. Hayrettin Atmaca Yükseköğretim Erkek Öğrenci Yurdumuz Ağrı İbrahim Çeçen  Üniversitesine 20-25 dk yürüme mesafesinde olup ulaşım araçları yurdun önünden geçmektedir. Servis ile 5 dakika mesafededir.

GAYEMİZ

Değerlerimizi benimsemiş profesyonel ve gönüllü çalışanlarımızla, öğrencilerimizin “ahsen kıvamına” (en güzele) erişmelerine vesile olmaktır. Bunu gerçekleştirebilmek için de ilim, irfan, beceri ve hizmet merkezli çalışarak, programlar ve projeler yaparak, organizasyonlar düzenleyerek, bu doğrultuda eserler ortaya koyup insanlığa faydalı bireyler yetiştirmektir.

Bir milletin geleceğine yapılan en önemli yatırım, kaliteli insan yetiştirmektir. Özel Hayrettin Atmaca Yükseköğretim Yurdu, Aziz Mahmut Hüdayi Vakfı’nın Ağrı’daki yükseköğretim erkek öğrenci yurdu olarak bu minvalde hizmet vermektedir.  http://hudayivakfi.org/